TEMİZ SPOR

Sadece bir ilaç mı? Bir de Sharapova’ya sorun…

Maria Sharapova,

Kortların eski 1 numaralı yıldızı Rus tenisçi

Tartışmasız bir dünya markası. Sharapova markasının etkisini ve gücünü yakından incelemek için resmi sayfasını ziyaret etmeniz yeterli.
Böylesi bir kariyer nasıl oldu da bir “dikkatsizlik” sonucu tehlikeye atıldı?

İsterseniz 2016 yılı başlarına dönelim ve gelişmeleri kısaca hatırlayalım.

Ocak 2016 dan itibaren işler, Sharapova’nın istediği gibi gidemiyordu. Katıldığı son turnuvaya, çeyrek finalde Serena Williams’a elenerek havlu atmıştı. Ardından sık sık , sakatlık nedeniyle turnuvalardan çekilme haberleri ile gündeme gelmeye başlamıştı. Ocak ve şubat aylarında düzenlenecek 3 turnuvaya da katılamayacağını açıklamıştı ve huzursuz söylentiler devam ediyordu.

Mart 2016 başında tenis gündemi, Sharapova’nın tenisi bırakacağı haberleriyle çalkalanıyordu. Söylentilere açıklık getirmek üzere 7 Mart 2016’da basın açıklaması yapacağını duyuran Sharapova’dan kimse böylesi bir itirafı beklemiyordu.

Ve nihayet,

 

Los Angeles’ta düzenlediği basın toplantısında bütün o turnuvadan çekilmelerin, sakatlık haberlerinin asıl nedeni su yüzüne çıkacaktı.

Shrapova, Avusturalya Açık Tenis turnuvası öncesi yapılan doping testini geçemediğini canlı yayında açıklaması beklenmedik bir haber olarak gündeme bomba gibi düşecekti.

 

 

 

Related Posts