Ergojenik Ürün ve Yöntemler

Yüksek İrtifa Sporları için yeni nesil destek

Pulse oksimetre ve oksijen seviyesinin sportif faaliyetlerdeki önemi üzerine yazıları devam ediyor.Önceki yazı dizisine ilave olarak bizlerle paylaştığı güncel konular, yüksek irtifa sporları ile uğraşanlar için değerli bilgiler içermektedir.

Bu yazıda yeni nesil bir ürünün incelemesi ele alınarak,

Spor yaparken mutlaka destek ürün kullanmak gerekli mi?
Doğal beslenme ve metotlar ile sportif yaşantıya devam edilebilir mi?
Destek ürünler daha yüksek bir performans için mi tercih edilmeli yoksa koruyucu ve önleyici amaçla mı kullanılmalı?

Sorularına cevap bulmaya gayret edeceğiz.

Yüksek İrtifa Sporunda Yeni Nesil ürün incelemesi

Altıtude Boost bilimsel olarak, yüksek irtifa egzersizlerinin etkilerini taklit etmek için tasarlanmıştır.

Yıllardır dayanıklı sporcular performansı arttırmanın en iyi yolunun yüksek irtifalı sporları yapmak olduğunu düşünüyorlar.

Yıllar sonra araştırmalar sonucu altıtude boostla beraber yapılan antremanların faydalarını görmek mümkün daha faydalı olduğu görüldü.

Altıtude Boost’ın içindekiler sayesinde yüksek irtifa sporlarında vücudumuzun gösterdiği fizyolojik adaptasyonlara,aerobik kapasiteyi yükselten maske ,çadır veya yüksek irtifa egzersizlerinden daha hızlı etki ettiği görülmüştür.

YÜKSEK AKTİVATÖR KOMPLEKSİ

Altıtude Boost un aktif bileşenleri klinik çalışmalarda akciğer kapasitesi ve oksijen verimliliği ;enerji,kuvvet dayanma gücü ve mental performansı arttırdığı; gecikmiş kas yorgunlukları ,yorgunluk ve kasın kendisini toparlama hızını arttırdığı görülmüştür. Altıtude Boost sayesinde kendi kendinize,yolculuk ,konaklama ve yiyecek masrafı olmadan yüksek irtifalı sporlar için performansınızı arttırabilirsiniz.

Likopen;domatesgillerde bulunan ve bu ürünlere kırmızı rengini veren bir karetonoiddir.İnsan vücudunda sentezi yoktur diyet yoluyla temin edilir.İyi bir antioksidandır ,apoptozisi uyararak kemoterapotik ajan olabilir.Hipertansiyon ,osteoporoz, erkek infertilitesi hastalıklarında kullanılır.

Lutein; ksantofil ailesindendir.Serumda en yaygın bulunan karetonoidlerden biri,lens ve sarı bölge gibi oküler dokuda yoğun bulunmaktadır .Retinada makuler pigment olarak bulunan sarı pigment oluşumundan sorumlu.Koyu yeşil yapraklı sebzelerde bolca bulunur .

N asetil sistein; bronşial sekresyon atılımını ve solunumu kolaylaştırarak akciğer fonksiyon düzenlenmesine yardımcı olur.Antioksidandır.

KIRMIZI KAN HÜCRELERİ

Vücudumuzun daha fazla kırmızı kan hücresi üretmek için ham maddeye ihtiyacı vardır.Bu nedenle bazı vitamin ve mineral karışımları bize sağlıklı kırmızı kan hücreleri sağlar. Altıtude Boost bu karışımların hepsini içinde bulunduruyor.

İnositol

Folik asit bor

DEMİR BULUNDURUR!

Normalde oksijen direk olarak kırmızı kan hücrelerine bağlanamaz.Kırmızı kan hücresinin içindeki demire bağlanır ve bu demirle bağlı olarak taşınır. Dışardan alınabilecek ve demirin emilimini arttıracak diğer ekleride içinde bulundurur.Dışarıdan direkt alınan demirin bağırsaklardan sadece yüzde 10 ‘u emilir.Vit C ,vitaminBve nikeli almak , tükettiğimiz demirin daha çok emilip kana karışmasına yardımcı olur .

Vitb3

Vitc

Nikel – Demir

ANTİOKSİDAN

Altıtude Boost kuvettli antioksidanlar içerir ve uygun kırmızı kan hücresi üretmek için anti inflamatuvar özelliği ile destekler.

Related Posts