ETKİNLİKLER

SPOR ECZACILIĞI ONLİNE EĞİTİM PROGRAMI BAŞLIYOR

 

Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Lokman Hekim Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile 17 Ekim- 21 Kasım 2020 tarihleri arasında online olarak düzenlenecek olan Spor Eczacılığı Sertifika Programı’nda eczacılık bilgi ve donanımının sporcu sağlığı alanındaki etkin rolü hakkında detaylı bilgiler aktarılacaktır.

 

spor eczacılığı online eğitim

 

Eğitim programımızda 5 modül, 48 saat ders, yurt içi ve yurtdışından 30 eğitmen yer almaktadır.

Eczacılık biliminin bütün uzmanlık alanlarında geçerli olduğu üzere, diğer sağlık disiplinleriyle kesintisiz şekilde süregelen profesyonel işbirlikleri Spor Eczacılığı alanında da vazgeçilmezdir.

Yurtiçinden ve yurtdışından katılacak, farklı branşlardan uzman eğitmenlerin sunumlarıyla interaktif bir şekilde gerçekleşecek olan eğitimler sayesinde Spor Eczacılığı uzmanlık dalına ait kavramlar hakkında bilgilerinizi geliştirip güncelleyebileceksiniz.

Spor Eczacılığı;

Sporcular için koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerinde,  Eczacılık biliminin, teorik ve pratik uygulamaları ile yer alarak sporcu sağlığı sistemine katkı sağlama yöntemleri bütünüdür.

Bu Alanda Uzmanlaşan Bir Eczacı Neler Yapabilir? 

 • Sporcu odaklı, akılcı ilaç kullanım ilkelerine uygun bir danışmanlık hizmeti sunar
 • Sporcuların dopingle mücadele sürecinde, doğru tarafta kalmalarına rehberlik eder, bilinçsiz/farkında olmadan doping konusunda eğitici rolünü üstlenir,
 • Temiz spor ve olimpik ruh gibi değerlere bağlı kalmaları yolunda onları bilinçlendirir,
 • Kusursuz sorumluluk ilkesi doğrultusunda Sporcunun ve çevresinin farkındalıklarını arttırır,
 • Güvenli ve kanıta dayalı gıda takviyesi/besin destek ürünleri kullanımı konusunda güncel bilgileri takip ederek fark yaratır,
 • Sporda, ilaç kullanımı ve ergojenik yardım tercihlerinde güvenilir danışmanlık hizmetlerini sağlar,
 • Spora bağlı sakatlanmalarda tercih edilebilecek soft ortopedik medikal ürünlerin kullanımı konusunda sporcuları bilgilendirir,
 • Eczacılık alanında çeşitli uzmanlık dallarının sporcu sağlığı konusundaki olumlu etkilerini yakından takip eder ve alanların uygulayıcısı olur,
 • Sporcuya özel formüle edilmiş majistral reçetelerin hazırlanmasını sağlayarak, sporcular için etkisi yüksek istenmeyen etkileri düşük tedavi seçeneklerini planlar.

Spor Eczacılığı Eğitim Programı Size Neler Kazandırabilir? 

Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve LHÜSEM ev sahipliğinde hazırlanan bu eşsiz eğitim programına katılarak,

 • Spor Eczacılığı Uzmanlık Dalı ile ilgili ülkemizden ve dünyadan en son gelişmelerin de yer alacağı çok değerli bir bilgi serisini doğrudan ilgili uzmanlarının sunumlarına erişerek takip edebileceksiniz.
 • Program sonunda elde edeceğiniz kazanımlar ile eczanelerinizde uygulayabileceğiniz Sporcu Sağlığı Danışmanlık Hizmetleri sayesinde sporcular ve onların çevresindeki bireyler ile ortak bir dil oluşturabileceksiniz.
 • Spor Eczacılığı uzmanlık dalı dünya genelinde de yeni gelişmekte olan bir alan olduğu için kariyer ufkunun da açık ve geniş olduğu bir başlıktır. Bu alanda şimdiden bilgilerinizi geliştirmek ve çoğaltmak yakın gelecekte çok daha etkili pozisyonlar için öncül olacaktır.

Spor Eczacılığı Online Eğitim Programı, spor sağlığı alanında çok daha fazla etkili olmak isteyen Eczacılar ve diğer Sağlık Profesyonelleri için ülkemizde geçerli olan uygulamalar ve gelecekte öngörülen uygulama başlıkları göz önünde bulundurularak özgün bir şekilde tasarlanmıştır.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Sağlık ve Bilim Komisyonu tarafından hazırlanan Sporda İlaç Sertifika Programı ve kaynak materyalleri, bu ileri seviye programın tasarlanmasında model alınmıştır.

Daha fazla bilgiyi Lokman Hekim Üniversitesi web sayfasında bulabilirsiniz

 

Related Posts