TEMİZ SPOR

Sporcular için hayat kurtaran uygulamalar- Bölüm 1

 

Mobil teknolojilerin son sürat geliştiği, her gün yüzlercesinin hizmete sunulduğu bilişim çağındayız.

Bilimi ve teknolojiyi hayatımızı kolaylaştıracak şekilde kullandığımızda faydalı sonuçlar elde edebilmekteyiz.
Günümüzde artık, spor ve sporcu sağlığı bilimsel açıdan ele alınmakta ve çağın gereği teknolojiler bu amaca yönelik ürünler ve uygulamalar üretmek için yarışmaktalar.

Mobil uygulamalar, giyilebilir teknolojiler, 3D teknolojiler ile üretilen inovatif yaklaşımlar…hepsi daha iyisi, daha güçlüsü ve daha hızlısı için.

Derin bakış

Sporun temeli harekettir. Ruh ve beden sağlığı için en basit hareket dizisi oyundur. Oyuna ne zaman ki kurallar,sınırlar ve yaptırımlar eklenmeye başlar o zaman oyun, yarışmaya ve rekabete dönüşür. Rekabet, dozunda olduğu zaman gelişimi destekler ve başarıyı tetikler.

Ama…

Kazanma hırsının eşlik ettiği rekabetin dozu arttıkça bu sefer işin büyüsü bozulmaya başlar.

En basit hareket dizisi olan oyunun yerini, sadece kazananın başarılı sayıldığı acımasız bir rekabet ortamına bıraktırılmasının önemli bir sebebi de Sporun artık dev bir endüstri olarak değerlendirilmesidir.

Her büyük endüstrinin görünen etkileri ve ürünleri olduğu kadar görünmeyen yan etikeleri ve atıkları olur.

Bu kaçınılmazdır.

Böylesi dev bir endüstriyel bakış içerisinde sporcu bireylerin kaybolmaması, yanlış yollara sapmaması, doğru bilgilere ve uygulamalara ulaşabilmesi için çeşitli rehberlere ihtiyaç duyulur.

Biz Eczacılar olarak , yaşamın her an içerisinde olan sağlık profesyonelleri olarak en kolay ulaşabileceğiniz noktada halkın yanında yer alırız.
En yakın sağlık danışmanlarınız olarak spor konusunda da sunabileceğimiz pek çok uygulama ve yöntem bulunmaktadır.

Bu makalemizde bu konuya yer vermek ve yaşam kolaylaştıran ve bazen yaşam kurtarabilecek yeni nesil uygulamalar hakkında bilgiler aktararak sportif hayatlarınıza katkı sağlamak isteriz.

O zaman gelin hep birlikte hayat kurtaran ve hatt yeri geldiğinde hayat kurtaran uygulamalara birlikte göz atalım.

Hayat kurtaran mobil uygulamalar – Bölüm 2

Related Posts